• Титульний партнер
  • Генеральний партнер
  • Фітнес-партнер
  • Генеральний медіа партнер
  • Генеральний медіа партнер
  • Титульний партнер дистанції 5 км
  • Титульний партнер дистанції 10 км
  • Генеральний медіа партнер
  • Офіційний хронометрист

Для ЗМІ

31.08.2017

Що робити за 10 днів до старту: 5 порад олімпійської призерки

Вже 10 вересня у Києві відбудеться грандіозне спортивне свято INTERSPORT RUN 2017! Цьогоріч учасники спробують свої сили у забігах на 2, 5 та 10 км!

Що потрібно змінити в своїх тренуваннях за 10 днів до змагань, та як налаштуватися на відповідальні старти розповіла срібний призер Олімпійських ігор-2008 у бігу на 1500 м Ірина Ліщинська.

1. Зміна навантажень
За 10 днів до забігу варто на 50% зменшити кількість навантажень на тренуваннях. Ваші м’язи вже готові до серйозних випробувань, тому потрібно лише підтримувати бігову форму. Але загалом варто дати організму відпочити та накопити енергію. Якщо ви вирішили проекспериментувати та перевірити, наскільки ви готові до забігу за кілька днів до нього, та пробігти дистанцію, то варто відмовитися від такої  «репетиції». Краще зекономити силу та показати всій максимум під час змагань.

2. Збалансоване харчування
Спортсмени розуміють, наскільки важливо правильно харчуватися під час усієї підготовки до змагання. Проте за кілька днів до забігу важливо не вводити у раціон нічого нового, також відмовитися від солодких, занадто солоних чи жирних продуктів, щоб організм не витрачав потрібну вам енергію на переварювання важкої їжі. А вже зранку в день змагань не забудьте про сніданок, складні вуглеводи – найкраще, що можна з’їсти перед змаганнями.

3. Відпочинок та відновлення
Здоровий сон та правильне відновлення після тренувань допоможуть вам повністю підготуватися до забігу. Не обов’язково спати по 8 годин, головне, щоб після сну ви почувалися бадьорими та повними сил. Не варто також забувати про відновлення м’язів після тренувань. Правильна розтяжка та массажі стануть у нагоді, а ваші ноги будуть «легкими» під час головного забігу.

4. Правильне налаштування
Переживати перед змаганнями – це нормально.  Щоб відволіктися від думок про старти за кілька днів до змагань, можна переключитися на іншу діяльність, чи спілкування з друзями та рідними, які за вас вболівають. Головне не надто зациклюватися на власних думках, а вчасно зібрати до забігу усе необхідне екіпірування та воду! А вже за кілька годин до старту бути трохи знервованим – це навіть корисно, ваше серце б’ється сильніше, розганяє кров, ось і перша частина розминки! Перетворіть ваше хвилювання на вашу сильну сторону!

5. І головна порада усім бігунам – отримувати насолоду!

Насолоджуйтеся моментом, людьми, що біжать поруч з вами, емоціями вболівальників. Відчуйте, що ви готові і ваші м‘язи слухаються вас, і це найкращі миттєвості забігу! Біжіть заради позитивних емоцій!